Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Zgubiła go wizja bogactwa

Piątek, 14 października 2022, 11:34
Autor: red
powiat świdnicki: Zgubiła go wizja bogactwa
Fot. KPP Świdnica
Oszuści obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy. 64–letni mieszkaniec powiatu świdnickiego uległ wizji szybkiego wzbogacenia się i stracił wpłaconą kwotę.

Po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali w ostatnich dniach powiadomieni o oszustwie. Mieszkaniec naszego powiatu na jednym z portali społecznościowych znalazł reklamę dotyczącą możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego. Skuszony obietnicą szybkiego zysku przesłał swoje dane. Po kontakcie telefonicznym z rzekomym konsultantem z platformy koncernu naftowego, który sugerował znaczne zyski z inwestycji 64-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zdecydował się wpłacić tzw. „wpisowe” w wysokości 1000 zł.

Bezpośrednio po wpłacie pieniędzy mężczyzna otrzymał link do strony gdzie miał widzieć na bieżąco swoje środki pieniężne. Także rozdzwonił się telefon 64-latka w związku z kolejnymi możliwościami inwestycji pieniędzy. Osoby nakłaniały wielokrotnie mężczyznę do przekazania danych potrzebnych do logowania się do bankowości internetowej. Wtedy mężczyzna zorientował się że trafił na oszustów. Przerwał rozmowy z rzekomymi konsultantami i zablokował swoje konto.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group