Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: „Zielona Piosenka” w Bajkowej Dolince

Sobota, 27 kwietnia 2013, 9:25
Aktualizacja: 9:28
Autor: red.
Pszenno: „Zielona Piosenka” w Bajkowej Dolince
Fot. użyczone
Ponad milion osób uczestniczy już w akcji Listy do Ziemi. Akcja ma wspierać gminy w obowiązku organizacji działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z nową ustawą „śmieciową”. Choć przedszkolaki jeszcze nie potrafią pisać to włączyły się do tej akcji swoim śpiewem, w ramach festiwalu piosenki ekologicznej „Zielona Piosenka”.

- Ekologia to sprawa bardzo bliska naszym przedszkolakom. Już same nazwy grupa krasnoludki, leśne ludki, leśna armia i ekoloudki wskazują na to, że z ekologią spotykamy się na co dzień, wiemy jak segregować śmieci, wrzucając je do odpowiednich pojemników. Pozyskujemy zużyte baterie, włączamy się w akcję, zbiórki elektrośmieci, których zebraliśmy już ponad 3 tony, opiekujemy się zwierzętami ze schroniska AZYL w Dzierżoniowie zbierając suchy pokarm, ciepłe koce jak również środki czystości. Nasze przedszkolaki lubią opiekować się zwierzętami, dlatego też w tym roku postanowiliśmy pomóc jeżom, budując dla nich domki i dokarmiając je – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor Przedszkola Bajkowa Dolinka w Pszennie, organizator festiwalu.

Głównym elementem akcji Listy do Ziemi jest pisanie przez młodych ludzi tematycznych listów do dorosłych. W roku 2013 ich tematyką jest gospodarka odpadowa i recykling. 24 kwietnia świetlica w Pszennie rozbrzmiewała wesołymi piosenkami ekologicznymi i wierszami w wykonaniu przedszkolaków z terenu gminy Świdnica (Witoszowa Dolnego Lutomi Dolnej, Pszenna, Mokrzeszowa, Grodziszcza oraz Bystrzycy Górnej). Wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu zajęły pierwsze miejsce, jednak każda placówka otrzymała wyróżnienia w różnych kategoriach, tj. dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne, wykonanie muzyczne piosenki, partie solowe. W trakcie muzycznych prezentacji zaprezentowało prace plastyczne i literackie dzieci. Natomiast najmłodsze przedszkolaki z Pszenna w swoim ogrodzie przyszkolnym zasadziły zielone drzewko o magicznej nazwie ,,Magnolia’’, które będzie symbolem ekologicznych działań.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group