Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Zielone Listy dla Ziemi w Witoszowie

Niedziela, 28 kwietnia 2013, 9:08
Autor: red.
Witoszów Dolny: Zielone Listy dla Ziemi w Witoszowie
Fot. użyczone
W piątkowe, słoneczne przedpołudnie w Witoszowie Dolnym dominował kolor zielony. Wszystko za sprawą podsumowania ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, w ramach której uczniowie ze Szkoły Podstawowej zasadzili 166 drzewek, otrzymanych od Nadleśnictwa w Świdnicy.

- Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. W kwietniu dzieci i młodzież w setkach polskich szkół piszą listy, w których będą przekonywać dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań… Szacuje się, że w całym kraju do akcji włączy się ponad milion uczniów. Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym również przyłączyła się o tego przedsięwzięcia. W piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy uroczystą akademię, w której uczniowie zachęcali do dyskutowania o najważniejszych ekologicznych problemach i potrzebie edukowania społeczeństwa. Na zakończenie akademii uczniowie wszystkich klas zasadzili sadzonki drzew w ogrodzie szkoły. Natomiast każdy z uczniów otrzymał także sadzonkę do domu – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Podczas piątkowego happeningu blisko 200 uczniów przemaszerowało przez Witoszów Dolny. W ten sposób dzieci edukowały dorosłych, aby akcja dotarła do kolejnych uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group