Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zielone przystanki

Piątek, 25 września 2020, 13:14
Autor: red
Żarów: Zielone przystanki
Fot. UM Żarów
Na terenie naszego miasta powstały pierwsze dwa zielone przystanki. Obsadzone roślinami wiaty przystankowe przy ul. Armii Krajowej w Żarowie upiększą przestrzeń Żarowa, a ponadto należy pamiętać, że zieleń produkuje tlen i zmniejsza ilość pyłów i innych zanieczyszczeń.

– Umieszczenie otoczonych roślinami przystanków w sąsiedztwie ulicy to nie tylko zabieg estetyczny. Projekt zielonych przystanków to krok w stronę zazielenienia miasta, ale także działanie proekologiczne. Obecność zieleni w mieście wpływa pozytywnie na wzrost temperatury, bezpośrednio związany z ilością betonowych powierzchni. Mamy nadzieję, że zielone przystanki będą cieszyć oko naszych mieszkańców i nie staną się przedmiotem wandalizmu. Dbajmy o to, co nasze i wspólne – mówi Patrycja Sozańska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.

To nie jedyne działania proekologiczne, które będą realizowane na terenie gminy Żarów. Już niebawem na terenie miasta zainstalowane zostaną budki lęgowe dla ptaków i eko-hotele dla zapylaczy. W planach jest również sadzenie drzewek, a już podczas najbliższych Żarowskich Biegów Strefowych uczniowie szkół podstawowych otrzymują ekologiczne butelki, które zakupione zostały przy wsparciu lokalnych firm funkcjonujących na terenie naszego miasta.

Środki finansowe na realizację działań przy tworzeniu zielonych przystanków przekazało Przedsiębiorstwo Wodno-Ściekowe w Żarowie.

– Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć działania ekologiczne, które realizowane są na terenie gminy Żarów. Dla naszego przedsiębiorstwa są to również ważne inicjatywy, w których chcemy uczestniczyć jako jedna z lokalnych firm funkcjonujących na terenie Żarowa – mówi Andrzej Kiszecki prezes Przedsiębiorstwa Wodno-Ściekowego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group