Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ziemniaczana fiesta

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 25 września 2018, 13:40
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Kolejna, bardzo udana impreza miejska, za nami. Święto Ziemniaka w sobotę 22 września zgromadziło jak zawsze dzieci, rodziców, dziadków, było to święto wesołe, familijne, słoneczne.

Z roku na rok zabawa się rozkręca, w tym roku znów bawiliśmy się aż w czterech lokalizacjach: przy SP 2,3,4 i Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach.

- To jest jedna z najmilszych imprez w roku, rodzinna, integrująca pokolenia, środowiska – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Bardzo aktywizują się szkoły, organizacje, rodzice dzieci. Myślę, że to jest najlepszy wydźwięk takich wydarzeń.

Atrakcji było mnóstwo w każdym miejscu, a szkoły dosłownie prześcigały się w pomysłach. Były kiermasze, ciasta domowe, oczywiście ziemniaki pod każdą postacią, nawet w formie ziemniaczanych ludków. Dzieci występowały na scenie, były konkursy, loterie fantowe, zawody sprawnościowe i wiele, wiele innych. W Czwórce można było np. zrobić sobie zdjęcie w patriotycznej ramce, w Trójce – sprawdzić zdolności matematyczne czy przeprowadzić proste doświadczenia. W Dwójce było bardzo dużo kiermaszy i zabawy z Bractwem Rycerskim, w Szkole Integracyjnej bawiono się przy karaoke i zajadano plackami ziemniaczanymi.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz Przedszkola Miejskie Nr 2 i 3 i SP Nr 2, 3,4 i Integracyjna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group