Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zima jeszcze trwa

Niedziela, 14 marca 2021, 9:39
Aktualizacja: 9:40
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Zima jeszcze trwa
Fot. KPP Świdnica
Za kilka dni powitamy astronomiczną wiosnę , ale wciąż jednak musimy się liczyć z ujemną temperaturą powietrza, szczególnie w nocy, co stwarza potencjalne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz tych samotnych.

Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie należy traktować stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, ławce czy przystanku. Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Apelujemy do Państwa. Jeśli zauważymy osoby bezdomne w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie czy zamarznięcie, nie pozostańmy obojętni. Informujmy o tym policję oraz instytucje pomocowe. Policjanci w trakcie codziennej służby stale kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają i weryfikują też każdą otrzymaną informację.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group