Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zjednoczeni bez prezesa

Niedziela, 31 grudnia 2023, 9:03
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Żarów: Zjednoczeni bez prezesa
Fot. UM Żarów
W związku z oświadczeniem prezesa klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów” Tomasza Rudnika, które wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Żarowie, w piątek, 29 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji ds. Sportu i Kultury, które zwołał jej przewodniczący radny Norbert Gałązka.

Na zaproszenie przewodniczącego Komisji, w spotkaniu wzięli udział burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora, przewodniczący Rady Sportu Ireneusz Pękała, członkowie komisji Rady Miejskiej, a także przedstawiciele klubu „Zjednoczeni Żarów” i Komisji Rewizyjnej. W oświadczeniu prezes klubu poinformował o niemożliwości wyboru kolejnego terminu spotkania zdawczo-wyborczego, co – jak wyjaśnia - będzie skutkować brakiem podjęcia działań związanych z finansami klubu.

Do sprawy odniósł się obecny na Komisji burmistrz Leszek Michalak, przypominając, że wsparcie działań klubów sportowych działających na terenie gminy Żarów to jedno z zadań, które ma swoje stałe miejsce w budżecie naszej gminy.

- Klub sportowy „Zjednoczeni Żarów” to tradycja w naszym mieście. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież rozwijają swoje sportowe umiejętności, nawiązują nowe relacje, a przede wszystkim cieszą się sportem. Dlatego dziękuję obecnemu jeszcze zarządowi za minioną, pracowitą kadencję. Ze swojej strony zawsze dążyłem do tego, żeby wzajemnie darzyć się zaufaniem, bo takie podejście sprzyjało rozwojowi klubu i gminnego obiektu, na którym odbywają się mecze i zawody sportowe. W minionym roku, ze środków budżetu gminy Żarów do klubów sportowych trafiło łącznie 255 tysięcy złotych dotacji, w tym największą kwotę aż 142.000 zł decyzją Rady Sportu przekazano do klubu „Zjednoczeni Żarów”. Dotacje w zakresie rozwoju sportu są bardzo ważnym elementem funkcjonowania klubów na terenie gminy. Nasze wsparcie to nie tylko przekazanie środków finansowych, to także włączanie się w pomoc organizacyjną, konsultacyjną, czy merytoryczne wsparcie klubów. Nikt nie może nam zarzucić braku zaangażowania w sprawy klubu „Zjednoczeni Żarów”. Niezrozumiałe jest dla mnie to oświadczenie, bo to oznacza, że klub nie otrzyma pieniędzy z gminy, co będzie skutkowało niemożliwością organizacji rozgrywek. Wewnętrzne tarcia pomiędzy Komisją Rewizyjną a zarządem klubu absolutnie nie mogą doprowadzić do takiej sytuacji – mówił podczas komisji burmistrz Leszek Michalak.

Dla wszystkich obecnych na komisji członków zarządu klubu „Zjednoczeni Żarów” oraz pozostałych uczestników oświadczenie wydane przez prezesa klubu było niezrozumiałe.

Podczas Komisji ustalono także, że kolejne posiedzenie Komisji ds. Sportu i Kultury zostanie zwołane początkiem stycznia. Do czasu wyboru nowego zarządu gmina ustanowi gospodarza obiektu sportowego w Żarowie. Konkursy ofert na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu zostaną ogłoszone, jak co roku, początkiem stycznia. Dla klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów” zaproponowana przez Radę Sportu kwota, zostanie zarezerwowana po wyłonieniu nowego zarządu klubu. Wszyscy uczestnicy Komisji wraz z zarządem klubu zgodnie stwierdzili, że nowy zarząd klubu powinien mieć w swoim składzie przedstawicieli całej piłkarskiej społeczności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group