Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Złapani z dużą ilością tytoniu bez akcyzy i narkotyków

Poniedziałek, 21 października 2013, 12:30
Aktualizacja: 0:02
Autor: red.
Świdnica: Złapani z dużą ilością tytoniu bez akcyzy i narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w sprawie posiadania i produkcji krajanki tytoniowej przez mieszkańców Świdnicy. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej ujawnili około 800 kilogramów liści tytoniu oraz narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze i Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymali trzech mężczyzn. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Świdnicy w wielu od 20 do 48 lat. Mężczyźni w przystosowanych do produkcji krajanki tytoniowej pomieszczeniach posiadali trzy maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 794 kilogramy tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Mieszkańcy Świdnicy ze sprzedaży tytoniu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w jednym z samochodów, który przyjechał do krajalni biały proszek i zielony susz. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom na testerach narkotykowych. Po przebadaniu okazało się iż zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W sumie zabezpieczonych zostało 370 porcji narkotyków /40 porcji marihuany i 330 porcji amfetaminy/. Ujawniony tytoń i narkotyki zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymani zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Straty na szkodę Skarbu Państwa zostały oszacowane na około 340 tysięcy złotych. Wobec zatrzymanych mężczyzn zostały już zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości od 1000 do 2 tysięcy złotych.

W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za produkcję, magazynowanie wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group