Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Źle zainwestował

Środa, 23 lutego 2022, 9:04
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
powiat świdnicki: Źle zainwestował
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 66–letni mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna na portalu społecznościowym zauważył reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełnił formularz podając swoje dane oraz numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niego rzekomy konsultant, za namową którego mężczyzna zainstalował program do zdalnego kierowania urządzeniem.

W miniony poniedziałek do świdnickich policjantów zgłosił się 66– letni mieszkaniec naszego powiatu, który został oszukany. Jak wynikało z jego relacji na jednym z popularnych portali społecznościowych znalazł ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełnił formularz podając swoje dane oraz numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niego mężczyzna z informacją, że będzie jego konsultantem. Po czym wyjaśnił całą procedurę oraz opowiedział jak wygląda obrót akcjami w ich firmie. Następnie nakazał zainstalowanie na telefonie mężczyzny specjalnej aplikacji do obsługi platformy inwestycyjnej, która okazała się programem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet. Po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na telefonie 66-latka..

Kolejnym krokiem było nakazanie 66-latkowi wpłaty na wskazane kontro 900 złotych, jako początek inwestycji. Do mężczyzny przez kolejne dni dzwonił ten sam rzekomy konsultant omawiając kolejne inwestycje. 66-latek nie podejrzewał wtedy, że padł ofiarą oszustwa ,aż do momentu kiedy odebrał telefon z banku, gdzie posiadał rachunek. Pracownik banku zadzwonił by potwierdzić złożony wniosek kredytowy na blisko 30 tysięcy złotych. I wtedy to 66-latek zorientował się, ze padł ofiarą oszustów, którzy na jego konto chcieli zaciągnąć kredyt. Mężczyzna zablokował kredyt i rachunek bankowy i tym samym uniemożliwił i kradzież swoich pieniędzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group