Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zlekceważył policjantów

Czwartek, 5 grudnia 2019, 13:41
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 9:29
Autor: red
Świdnica: Zlekceważył policjantów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 39–letniego mężczyznę, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadającego aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica około godz 5.00 rani zauważyli samochód osobowy marki Ford Ka. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym Fordem Ka oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy, którym okazał się 39 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego szybko został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazda w stanie nietrzeźwości to nie jedyne co 39-latek ma na sumieniu, bowiem posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group