Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Złomiarze okradli świebodzicki ratusz

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: KO
Świebodzice: Złomiarze okradli świebodzicki ratusz
Fot. UM Świebodzice
Złodziei skusiły rusztowania oplatające jedną ze ścian remontowanego właśnie ratusza w Świebodzicach. W nocy z 3 na 4 sierpnia nieznani sprawcy wspięli się po konstrukcji na wieżę i ukradli z niej zamontowane już miedziane odgromniki. Zniknęło 30 metrów cennego drutu. Urzędnicy zdecydowali, że na razie nie zamontują zegara, bo wskazówki też są z miedzi i mogą skusić złodziei.

Wartość wstępnie oszacowano na 2,7 tys. zł. Wandale wyrwali zamontowane odgromniki z muru, uszkadzając dopiero co odremontowaną elewację.

- Budynek ratusza jest w trakcie remontu, a większość prac toczy się obecnie właśnie w obrębie wieży. Złodzieje musieli wspiąć się naprawdę wysoko, żeby ukraść miedziane elementy – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Policja i straż miejska sprawdzają teraz skupy złomu.

- Przekazaliśmy także funkcjonariuszom nagranie z monitoringu miejskiego, ale rzecz działa się w nocy, jakość obrazu nie jest dobra tym bardziej, że na czas remontu została zdemontowana iluminacja magistratu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz, burmistrz miasta. – To przykre, że dla niektórych ratusz, który przecież ma zdobić miasto i cieszyć mieszkańców, jest po prostu kolejnym budynkiem, który można ograbić.

Prace przy ratuszu powinny powoli dobiegać ku końcowi, ponieważ na 20 sierpnia zaplanowany został uroczysty montaż odnowionej kuli, wieńczącej wieżę. Remont ratuszowego zegara ma potrwać do listopada.

- W tej sytuacji wstrzymano montaż tarcz zegarowych, które są już po renowacji. Cyfry i wskazówki wielkiego zegara też wykonane są z miedzi - mówi Agnieszka Bielawska-Pękala. Poza tym wszystkie obróbki blacharskie także mogą stać się obiektem zainteresowania złodziei.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group