Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Złota patelnia dla ZSCKR Mokrzeszów

Wtorek, 12 maja 2015, 13:27
Aktualizacja: 14:09
Autor: red.
Mokrzeszów: Złota patelnia dla ZSCKR Mokrzeszów
Fot. użyczone
Konkurencja była duża. Potrawy rywali smakowały i cieszyły oko. Ale to ekipa z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie pokonała uczestników konkursu i wróciła do domu ze Złotą Patelnią – trofeum IV Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Smaki wsi”.

Konkurs organizowany jest cyklicznie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ZSCKR w Karolewie. Ma za zadanie nie tylko promowanie polskiej żywności tradycyjnej i pokazanie oryginalności kuchni różnych regionów Polski, ale przede wszystkim wspieranie uczniów w ich rozwoju zawodowym i osobistym – mówi Sylwia Stróżyk z ZSCKR w Mokrzeszowie.

W tym roku tematem były potrawy bezmięsne z wiejskiej chaty. Trzeba było sięgnąć po rodzinne przepisy babć i ciotek. Potem poćwiczyć na zajęciach przygotowywanie dania pod czujnym okiem Pani Brygidy Kowalczyk – nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.
I tak uczennice z II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych - Agata Charciarek i Michalina Nowak - wyczarowały kluski sine z serem, podawane z podsmażoną cebulką i zsiadłym mlekiem. Zwyciężyła prostota doprowadzająca do rozkoszy podniebienie…

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group