Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Złote Gody

Czwartek, 26 września 2019, 11:37
Autor: red
Żarów: Złote Gody
Fot. UM Żarów
Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci… Tak przed laty ślubowali sobie Grażyna i Edward Bednarczyk, którzy wspólną drogą idą już pięćdziesiąt lat. Tej przysiędze pozostali wierni do dziś, mimo wielu przeciwności losu. Ich miłość i wierność zasługują na szacunek i są godne naśladowania.

Przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył jubilatom we wtorek, 24 września burmistrz Leszek Michalak. Para została również uhonorowana dyplomami oraz obdarowana kwiatami i upominkami. Życzenia małżonkom złożyli burmistrz Leszek Michalak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie Beata Nejman oraz najbliższa rodzina.

- Państwo jesteście dowodem tego, że w życiu nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie. Życzę Państwu kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia, radości, uśmiechu, jak również tego, aby cieszyć się życiem w każdym jego momencie. Serdecznie gratuluję - składał życzenia dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Michalak.

Grażyna i Edward Bednarczyk sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie 50 lat temu. Poznali się latem 1966 roku, kiedy to Pani Grażyna wyjechała do swojej siostry do miejscowości

Lubczyno i tu poznała sąsiada siostry, swego przyszłego męża Edwarda. Po powrocie do domu Grażyna i Edward pisali listy. Po pewnym czasie Pani Grażyna ponownie pojechała do Lubczyno pomóc siostrze w gospodarstwie rolnym. I tam kontynuowała znajomość z Edwardem, wkrótce została jego narzeczoną. Po 3 latach powiedzieli sobie sakramentalne „TAK” w kościele w Bukowie i złożyli przysięgę małżeńską 27 września 1969r. w USC w Żarowie. Pan Edward podjął pracę w Zakładach Mięsnych we Wrocławiu, a Pani Grażyna prowadziła dom i pomagała rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Na świat przyszła trójka dzieci: Beata, Dorota i Marcin.

Doczekali się zasłużonych emerytur, przez wiele lat działając społecznie. Pani Grażyna prężnie działała w komitecie rodzicielskim szkół swoich dzieci, 8 lat była członkinią Rady Sołeckiej Bukowa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Pan Edward od 7 lat jest kościelnym

w Bukowie, ma bardzo wiele obowiązków i bardzo lubi czytać prasę. Pani Grażyna pomagała również wychować wszystkie swoje wnuki, dopóki nie poszły do przedszkola. Jubilaci doczekali się 6 wnuków: Martynki, Moniki, Damiana, Mai, Antosia, Natalki. Obecnie mieszkają wraz z córką Beatą i jej rodziną, ciesząc się szczęściem rodzinnym i dobrym humorem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group