Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Złoty Pociag: Geolog twierdzi, że na 65 kilometrze istnieją anomalie

Piątek, 8 stycznia 2016, 13:27
Aktualizacja: 13:30
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Złoty Pociag: Geolog twierdzi, że na 65 kilometrze istnieją anomalie
foto ilustracyjne
Fot. red.
Jak podaje portal www.wyborcza.pl Michał Banaś, geolog i pracownik naukowy Instytutu Nauk Geologicznych PAN, twierdzi, że na 65 kilometrze trasy kolejowej, mamy do czynienia z jakąś anomalią.

Przypomnijmy, że w grudniu na konferencji prasowej, na którą zjechali się dziennikarze z całego świata, przedstawione zostały dwie ekspertyzy dotyczące położenie i istnienia „złotego pociągu”. Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa wykorzystali do badań tego terenu magnetometr, grawimetr i georadar i stwierdzili jednoznacznie, że w tym miejscu pociągu nie ma. Piotr Koper i Andreas Richter oraz ich współpracownicy nie wykluczyli, że pociąg w tym miejscu jest i chcieliby zyskać pozwolenia na możliwość odkopania znaleziska. Być może wejdą na teren w lutym lub marcu. Wszystko zależy od tego, kiedy otrzymają zgodę od PKP i konserwatora zabytków.

Jak donosi www.wyborcza.pl Michał Banaś swoje badania na tym obszarze wykonał aparatem termograficznym.
- Pojechałem tam przy okazji i trochę z przekory, by ostatecznie potwierdzić, że niczego na tym 65. kilometrze nie ma - mówi geolog Michał Banaś, pracownik Instytutu. - Okazało się, że z jakąś anomalią mamy tam do czynienia.

Badania wykonane zostały kilka dni temu (4 stycznia). Anomalie, o których mówi naukowiec, to bardzo duże różnice temperatur w miejscu, gdzie potencjalnie znajduje się tunel i być może coś w środku. Banaś współpracuje z miesięcznikiem „Odkrywca” i tam zamierza opublikować swoje wyniki, analizę oraz wnioski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group