Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zmagali się szachiści

Czwartek, 16 września 2021, 9:17
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zmagali się szachiści
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Setka uczestników rywalizowała o laur zwycięstwa w pierwszej edycji Memoriału Szachowego im. Mariana Gabrysiaka, jaki w sobotę 11 września odbył się w hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele wielu znanych klubów z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Strzelina, Świdnicy i Żarowa. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych. W całym turnieju najlepszy okazał się Bartłomiej Róg z KS Stilon Gorzów.

Marian Gabrysiak był znanym i zasłużonym szachistą w Jaworzynie Śląskiej. To dzięki jego staraniom przez wiele lat organizowano Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej. W 2019 r. z inicjatywy Szkoły Podstawowej (a szczególnie wicedyrektora – Marcina Kruka), Urzędu Miejskiego oraz Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica odbyły się mistrzostwa w formule otwartej i zgromadziły na starcie aż 120 szachistów. Po roku przerwy spowodowanej pandemią w 2021 roku powrócono do idei organizacji turniejów. 11 września zainaugurowano pierwszą edycję Memoriału im. Mariana Gabrysiaka.

Turniej odbył się pod patronatem burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group