Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmagania młodych historyków w Liceum Skłodowskiej, czyli Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znowu wolna”

Czwartek, 22 listopada 2018, 9:32
Aktualizacja: 11:34
Autor: red
Świdnica: Zmagania młodych historyków w Liceum Skłodowskiej, czyli Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znowu wolna”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Za nami XVII Powiatowy Konkurs Historyczny, którego organizatorami są III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy i Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Spośród 22 uczestników pierwszego etapu (pisemnego) wyłoniono 6 najlepszych uczniów, którzy zmierzyli się w rundzie drugiej (ustnej). Odpowiadali oni na pytania w sześciu kolejnych rundach.

Tematyka dotyczyła spraw społecznych, polityki i najważniejszych wydarzeń okresu II RP. Całość zmagań konkursowych wzbogaciły, mało znane wspomnienia, o jednym z ojców naszej niepodległości, czyli Józefie Piłsudskim. Goście mogli wysłuchać również koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Pryma Voce pod kierunkiem Pani profesor Joanny Janas oraz wykładu Pani doktor Iwony Demczyszak, pracownika IPN we Wrocławiu, na temat "Roli kobiet w odzyskaniu przez Polskę niepodległości". Zwycięzcą konkursu został Grzegorz Kania z II LO w Świdnicy. Drugie miejsce wywalczył Jakub Nejman z I LO w Świdnicy, a trzecie- Kamil Cybruch z ZSM w Świdnicy. Kolejne miejsca zajęli: Adam Budziński, Łukasz Konstanty i Grzegorz Kaczmarek.

Organizatorami konkursu byli: Pani profesor Małgorzata Klęsk-Guźlińska, Pan profesor Arkadiusz Jackowiak, Pani profesor Joanna Szałek i Pan profesor Grzegorz Mikołajczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group