Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiana organizacji ruchu na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: red
Fot. użyczone
Mieszkańców tego największego osiedla w Świebodzicach czekają zmiany w poruszaniu się po osiedlowych ulicach.

20 kwietnia wejdzie w życie nowa organizacja ruchu. Najwięcej zmian dotyczy pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach z tzw. obwodnicą osiedlową. Kierowcy, którzy do tej pory jeździli na pamięć, powinni zacząć zwracać szczególną uwagę na znaki.
Obwodnica osiedla na całej długości będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Oznacza to, że kierowcy włączający się od ul. 3 Maja, 11 Listopada i Mieszka, będą musieli ustąpić pierwszeństwa poruszającym się obwodnicą. Dotychczas było odwrotnie – kierowcy jadący tymi ulicami mieli pierwszeństwo. Pojawią się także drogi jednokierunkowe, a część dróg przeznaczona będzie wyłącznie dla ruchu pieszych i rowerów.
Na parkingach pojawią się także znaki, określające dopuszczalny tonaż dla parkujących tu aut – będzie on wynosił maksymalnie 2,5 tony.

Zmiany będą wprowadzane stopniowo, jednak już od 20 kwietnia należy zwracać szczególną uwagę na oznakowanie.
Szczegółowe informacje dotyczące zmian znajdą Państwo w najbliższym wydaniu Gazety Świebodzickiej - 13 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~konrad 3-04-2012 0:04
a ktoś wyjaśnił po co? czy po to, żeby teraz można było nie zważając na nic zasuwać obwodnicą 120 km/h??? to jest droga osiedlowa i ma być spokój. a ustąp pierwszeństwa doskonale ruch uspokajało... po diabła zmieniać coś co działało?? kolizje i wypadki zdarzały się tam raz na tysiąc lat. Najbardziej niezrozumiała jest zmiana przy biedronce. Niech ktoś tam stanie i policzy auta. 90% aut pokonujących to skrzyżowanie to właśnie pojazdy jadące z łącznej na osiedle czyli w kształt litery L i to one mają teraz pierwszeństwo po co zmiany?? chyba tylko po to żeby ktoś wziął za to kasę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group