Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1038
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zmiana skarbnika

Wtorek, 24 września 2019, 17:52
Autor: red
Podczas wrześniowej sesji radni gminy Jaworzyna Śląska dokonali zmiany skarbnika gminy.

Po dwudziestu ośmiu latach pracy na rzecz gminy z dobrodziejstw zasłużonej emerytury zdecydowała się skorzystać Pani Barbara Krystyniak, która odpowiadała za finanse gminy w zasadzie przez cały okres „odrodzonego” samorządu gminnego.

Sesja rady miejskiej była nie tylko okazją do dopełnienia niezbędnych formalności, ale przede wszystkim do podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz naszej gminy. Słowa wdzięczności do dotychczasowej skarbnik skierował m.in. Pan Artur Nazimek, z którym Pani B. Krystyniak rozpoczynała współpracę w urzędzie, gdy obecny przewodniczący rady był burmistrzem gminy. Wspominał on, jak na przestrzeni minionych prawie trzech dekad, zmieniały się finansowe realia, w których stawiane były samorządy i że tym zmieniającym się realiom Pani Barbara Krystyniak skutecznie stawiała czoła. Podkreślił również, trudną rolę, jaką z zasady odgrywa skarbnik, który niejednokrotnie – w trosce o długofalową stabilność finansów gminy – niejednokrotnie musi powstrzymywać zapędy realizacji wszystkich potrzeb tu i teraz. Także i w tym zakresie dotychczasowa skarbnik radziła sobie z tą niewdzięczną rolą. Do podziękowań w imieniu własnym oraz pracowników urzędu dołączył burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który podkreślił, że chociaż samemu należał do grupy tych, którzy chcieliby zrobić jak najwięcej, to niejednokrotnie jego zamiary chłodnym, wyrachowanym okiem finansisty weryfikowała Pani Skarbnik.

Po podziękowaniach, przyszedł czas na wybór nowego skarbnika gminy. Zgodnie z przepisami jego wyboru dokonuje rada miejska na wniosek burmistrza. Ten zaproponował, aby tę odpowiedzialną funkcję powierzyć Pani Annie Słocie-Dudzic. Radni przychyli się do wniosku burmistrza i jednogłośnie zgodzili się powierzyć funkcję skarbnika Pani Annie Słocie-Dudzic. Nowa pani skarbnik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, kierunku ekonomia w zakresie finansów i rachunkowości. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym, a dodatkowo odbyła liczne kursy i szkolenia z zakresu finansów publicznych i rachunkowości. Od 1995 roku jest zatrudniona w referacie finansowo-budżetowym w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. W 2002 r. Pani Anna Słota-Dudzic objęła stanowisko kierownika referatu finansowo-budżetowego, które sprawuje po dzień dzisiejszy. Przez wiele lat była osobą zastępującą skarbnika gminy oraz upoważnioną przez skarbnika gminy do dokonywania w jego imieniu kontrasygnaty. Można mieć więc pewność, że finanse gminy w dalszym ciągu będą znajdować się w rękach osoby kompetentnej i dobrze przygotowanej do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group