Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Zmiana w Starym Jaworowie

Środa, 6 lipca 2022, 15:29
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Zmiana w Starym Jaworowie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Za nami konkurs na dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy. Krzysztof Sołtys, Małgorzata Adamowicz, Jadwiga Chrobak kolejną, 5–letnią kadencję, będą zarządzać swoimi placówkami. Zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi w szkole w Starym Jaworowie. 1 września stery obejmie Joanna Rzeszowska. Dotychczasowy dyrektor Maciej Plencler zrezygnował z ponownego ubiegania się o to stanowisko.

Po przeprowadzonym konkursie zgodnie z zarządzeniem burmistrza Jaworzyny Śląskiej z 4 lipca na 5-letnią kadencję zostali powołani dotychczasowi dyrektorzy – Krzysztof Sołtys (SP Jaworzyna Śląska), Małgorzata Adamowicz (SP Pastuchów), Jadwiga Chrobak (Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka”). Kierownictwo zmieni się w szkole w Starym Jaworowie. 1 września stanowisko dyrektora obejmie Joanna Rzeszowska, która z placówką związana jest od 12 lat. - Podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko dyrektora ze względu na otwartość dzieci, rodziców, społeczności szkolnej i bliskość z nimi. Najważniejszy jest dla mnie człowiek i szacunek do niego, dlatego moje działania będą oparte na komunikacji i otwartości. Będę wykorzystywać mocne strony szkoły, a słabsze przekuwać w szanse i działanie na rzecz poprawy jej funkcjonowania. Jest to placówka z oddziałami integracyjnymi i musi być otwarta na dzieci ze szczególnymi potrzebami. Swoją wielką, życiową przygodę z nauczaniem rozpoczęłam w jaworzyńskiej szkole, ucząc języka angielskiego. Tu zorientowałam się, że dzieci ze specyficznymi trudnościami edukacyjnymi mają ogromny problem z nauką języka obcego, a ja z ocenianiem ich umiejętności, wiedzy i pracy, patrząc na ich wkład oraz zaangażowanie. Moje wykształcenie, siła, jaką posiadam, upór, wiedza pozwolą mi dzielić się zdobytymi umiejętnościami praktycznymi i teoretycznymi, doświadczeniem, ze specjalistami – nauczycielami. Ludźmi niezwykłymi, którzy niekiedy potrzebują świeżego spojrzenia, wsparcia w tym, co robią. Kolejną grupą, z którą chciałabym współpracować, są rodzice. W czasach wielu zmian i doświadczeń potrzebują wysłuchania, ale też podpowiedzi. Borykają się z wieloma trudnościami wychowawczymi, ale też rozwojowymi swoich dzieci, podczas gdy świat i zdarzenia pędzą do przodu. Chcą być wysłuchani, brać udział w życiu szkolnym swoich dzieci, choć czasem nie wiedzą jak. Zamierzam poszerzyć bazę materialną o narzędzia najnowszych technologii, które uatrakcyjnią zajęcia terapeutyczne. Chciałabym otworzyć się na społeczność lokalną i wrócić do imprez lokalnych – wspólnie przeżywanych uroczystości. Myślę też o docenieniu okolic szkoły i organizacji wycieczek poznawczych po okolicy. Tak naprawdę jednak w najbliższych miesiącach najważniejsze będą spokój, zrównoważenie, uważność słuchania i zbudowanie po pandemii poczucia bezpieczeństwa dla dzieci ­– mówi Joanna Rzeszowska.

Wszyscy nowo powołani dyrektorzy odebrali treść zarządzenia w poniedziałek 4 lipca.

Dzień później burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek, inspektor ds. oświaty i zdrowia Barbara Barańska-Pietrzyk uroczyście pożegnali Macieja Plenclera, który kierował szkołą w Starym Jaworowie przez 25 lat. – Dziękujemy za te wszystkie wspaniałe lata. Za to, że zawsze mogliśmy na siebie liczyć, że współpraca układała się wzorowo. Dziękujemy za bycie dyrektorem, pedagogiem, przyjacielem. Na pewno będziemy jeszcze wiele lat czerpać z doświadczenia i wiedzy – mówił burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. – Dziękuję za rozwijanie placówki, podnoszenie poziomu nauczania, o czym przecież świadczą wyniki uczniów, ale też za bycie nauczycielem, wychowawcą, za to, że uczniowie zawsze otrzymywali wsparcie, że pomagałeś im w często bardzo trudnych życiowych sytuacjach – dodawał Artur Nazimek. – Może Pan dzisiaj z duma patrzeć na swoich wychowanków – podsumowała Justyna Chrebela. – Myślę, że cele, które przed sobą postawiłem, obejmując stanowisko 1 września 1997 roku, zostały osiągnięte. Dziękuję za te wszystkie lata i życzę mojej następczyni powodzenia – mówił Maciej Plencler. Od września będzie kontynuował pracę w szkole na stanowisku nauczyciela.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group