Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Zmodernizują place

Sobota, 10 lipca 2021, 13:31
Autor: red
Gmina Marcinowice: Zmodernizują place
Fot. UG Marcinowice
Rozstrzygnięto przetarg na modernizację 12 placów zabaw na terenie gminy Marcinowice.

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację 12 placów zabaw na terenie Gminy Marcinowice. Wykonawcą zadań będą dwie firmy - Apis Polska z Jarosławia oraz Magic Garden z Pakości. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca będzie miał na wybudowanie placów 60 dni od daty podpisania umowy. Możliwe, że na z pierwszych placów dzieci skorzystają jeszcze podczas trwających właśnie wakacji.

Place zabaw zostaną zmodernizowane w miejscowościach: Biała, Gola Świdnicka, Krasków, Klecin, Marcinowice, Stefanowice, Śmiałowice, Strzelce, Tąpadła, Tworzyjanów, Wirki, Zebrzydów. W przyszłym roku modernizacja obejmie place w pozostałych miejscowościach gminy Marcinowice: Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Sadach i Szczepanowie.

Miejsca zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne.

Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez Gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończyło się także doposażenie placu zabaw w Wirach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Podobne zadanie zostanie zrealizowane również w Kątkach ze środków przeznaczonych na wsparcie gmin popegeerowskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group