Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znamy zwycięzców dolnośląskiego finału Tymbarku

Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 15:06
Aktualizacja: 15:11
Autor: MDvR
Świdnica: Znamy zwycięzców dolnośląskiego finału Tymbarku
Fot. www.gryf.swidnica.pl
Drużyna dziewcząt UKS Girls Soccer i zespół chłopców SP Nr 18 Wrocław awansowali do półfinałów w tegorocznym, rekordowym pod względem frekwencji, Turnieju o Puchar Tymbarku.

W sobotę, 18 czerwca w Świdnicy rozegrany został wojewódzki finał Tturnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który wyłonił piłkarskich mistrzów Dolnego Śląska w kategorii U-10. Do rozgrywek podczas finału stanęły 34 drużyny. Z kolei w całym województwie do Turnieju zgłosiło się ponad 4000 dzieci. W całej Polsce było ich ponad 85 tysięcy. Wygrała drużyna dziewczynek UKS Girls Soccer oraz zespół chłopców SP 18 z Wrocławia. Dla obu drużyn to kolejny krok na drodze do wymarzonych nagród – Pucharu Tymbarku, tytułu mistrzów Polski oraz wyjazdu do Amsterdamu na stadion Ajaksu.

Finałowy mecz w kategorii chłopców został rozegrany pomiędzy drużyną SP nr 18 Wrocław, a zespołem UKS Gryf Świdnica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławian 4:0. Dzięki wygranej zespół ten uzyskał awans do rundy półfinałowej, która zostanie rozegrana podczas obozów szkoleniowych, na które drużyny wyjadą już 30 lipca.

W grupie dziewcząt zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna UKS Girls Soccer w spotkaniu z ekipą SP 3 Lwówek Śląski – 3:0. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. dolnośląskiego podczas obozu półfinałowego.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani pucharami, ufundowanymi przez sponsora turnieju, firmę Tymbark. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody. Króla i królową strzelców, najlepszego zawodnika i zawodniczkę oraz bramkarza i bramkarkę wyróżniono specjalnymi trofeami.

Najlepszy bramkarz: Filip Gorzelski (UKS Gryf Świdnica)
Najlepsza bramkarka: Agata Pazicz (UKS Girl Soccer)
Król strzelców: Kacper Głowinkowski (Barycz)
Królowa strzelców: Kamila Kosior (UKS Girls Soccer)
Najlepszy zawodnik: Oliwier Wypart (SP 18 Wrocław)
Najlepsza zawodniczka: Oliwia Silny (UKS Girls Soccer)

Nagrodzone drużyny

Drużyny chłopców:
1. SP Nr 18 Wrocław
2. UKS Gryf Świdnica
3. Barycz
4. Zdrój Jedlina

Drużyny dziewczynek:
1. UKS Girls Soccer
2. SP 3 Lwówek Śląski
3. Prochowice
4. Miszkowice

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group