Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Znów będą kształcić

Poniedziałek, 25 lutego 2013, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: red.
Gmina Żarów: Znów będą kształcić
Fot. UM Żarów
Długotrwale bezrobotni i niepełnosprawni mieszkańcy gminy Żarów znów mają szansę zdobycia zawodu. Właśnie ruszył nabór do piątej edycji projektu systemowego „Wiara w Integrację Pokoleniową”, który realizować będzie żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Grupą docelową tego projektu będzie dwanaście osób, w tym siedem kobiet i pięciu mężczyzn. Do udziału zapraszamy osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne, nieaktywne zawodowo, niepełnosprawne, ale na podstawie oświadczenia, w wieku aktywności zawodowej, zagrożone wykluczeniem społecznym i korzystające ze świadczeń pomocy społecznej – informuje Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej.

„Wiara w Integrację Pokoleniową” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Żarów realizować go będzie do końca 2014 roku. Rekrutacja nowych uczestników do projektu będzie prowadzona w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Armii Krajowej 54.

Zanim wytypujemy poszczególnych mieszkańców do udziału w projekcie, pracownicy socjalni, podczas spotkania rekrutacyjnego, z każdym przeprowadzą rozmowy motywujące do zawarcia kontraktu socjalnego. Wszystkie kontrakty natomiast, które zostaną poprzedzone wywiadem środowiskowym, zawarte zostaną już w marcu tego roku. Ponadto grupa docelowa, która zostanie wyłoniona przez pracowników socjalnych podlegać będzie również konsultacjom z Powiatowym Urzędem Pracy – dodaje Marta Plizga.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Uczestnicy piątej edycji projektu „Wiara w Integrację Pokoleniową” znów będą mogli się kształcić i brać udział w warsztatach z zakresu aktywizacji społecznej.

Przewidujemy organizację warsztatów grupowych, które mają na celu rozwijanie bazowych kompetencji i umiejętności interpersonalnych. Będą również organizowane warsztaty aktywizacji zawodowej z trenerem doradztwa zawodowego oraz szkolenia zawodowe i warsztaty komputerowe – dopowiada Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group