Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zostań członkiem Rady Seniorów w Świdnicy

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 7:23
Autor: red
Świdnica: Zostań członkiem Rady Seniorów w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Od 2014 roku działa w Świdnicy Rada Seniorów, która ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Powstała w celu pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych.

W bieżącym roku kończy się działalność pierwszej jej kadencji, dlatego też ogłoszono wybory, które zaplanowano na 7 czerwca br. Odbędą się one o godz. 16.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

- Czy chcesz mieć istotny wpływ na życie seniora w Świdnicy, decydować o sposobie spędzania wolnego czasu? Podpowiedz, jak „odciągnąć seniora od telewizora”? Masz pomysły i chęci popracować społecznie? Zostań członkiem nowej Rady Seniorów - czekamy na Ciebie! – zachęca Marian Wilczyński, przewodniczący Rady Seniorów w Świdnicy.

Przedstawiciele tej organizacji biorą czynny udział w obchodach Dni Seniora czy też w Senioriadzie. Współpracują z podmiotami, których statutową działalnością jest dobro na rzecz osób starszych, czyli m.in. z Dziennym Domem Senior Wigor, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, TKKF Licznikowiec i klubami seniora na Osiedlu Młodych i Zarzeczu. Członkowie Rady Seniorów współuczestniczyli w organizacji takich przedsięwzięć jak: Świdnicka Karta Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Koperta Życia i szczepienia dla seniorów.

Kandydatem do Rady Seniorów może być osoba, która ukończyła 60 lat i jest mieszkańcem Świdnicy. Musi także uzyskać poparcie przynajmniej 15 innych świdnickich seniorów lub podmiotu działającego na rzecz osób starszych.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić stosowne formularze, które można pobrać:
- z tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej (www.swidnica.bip-gov.info.pl),
- w Referacie Organizacji Pozarządowych, w budynku przy ul. Długiej 33,
- w Urzędzie Miejskim w Wydziale Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych.

Wypełnione druki należy przekazać w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja br. do Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, pokój nr 126 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica (decyduje data wpływu do Urzędu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group