Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: 1.3 mln zł z UE dla strzegomskich maluchów

Niedziela, 22 lipca 2018, 9:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: red
Strzegom: 1.3 mln zł z UE dla strzegomskich maluchów
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom zajęła 1. miejsce w konkursie organizowanym przez województwo dolnośląskie i otrzymała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł na wyposażenie i roczne funkcjonowanie nowo budowanego przedszkola integracyjnego przy ul. Kościuszki.

Przedszkole rozpocznie swoją działalność z dniem 1 września 2019 r. - Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego sfinansujemy wyposażenie pomieszczeń i nie będą to tylko meble czy zabawki - wyjaśnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - Zakupimy również pierwszą w gminie "podłogę interaktywną" wspomagającą m. in. zajęcia ruchowe przedszkolaków, spostrzegawczość i koordynacje wzrokowo-ruchową - dodaje burmistrz.

Dotacja umożliwi również pokrycie znacznej części kosztów działalności przedszkola w pierwszym roku jego funkcjonowania. Zorganizowane zostaną ponadto zajęcia specjalistyczne - korekcyjno - kompensacyjne, terapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia dodatkowe - "Kreatywny przedszkolak", " Mały wielki artysta", "Mały olimpijczyk", "Robotyka i proste programowanie".

Postępowanie rekrutacyjne do nowego przedszkola prowadzone będzie w terminach wskazanych na początku 2019 roku przez burmistrza Strzegomia.

Nowo budowane przedszkole integracyjne jest pierwszym w gminie Strzegom budynkiem oświatowym w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest też jednym z niewielu na Dolnym Śląsku obiektów "pasywnych", tj. takich, gdzie za pomocą nowoczesnych rozwiązań technicznych minimalizuje się zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną. Ciepło i prąd będą pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Na jego budowę gmina uzyskała ok. 10.5 mln zł dotacji ze środków europejskich.

Obydwie dotacje pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group