Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 407
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

1 % – może dla Domu Pomocy Społecznej?

Wiadomości: Region - Świebodzice
Niedziela, 14 lutego 2010, 8:08
Aktualizacja: 20:12
Autor: MEG
Fot. MEG
Dla wielu z mieszkających tu chłopców dom jest jedynym, jaki znają, bo trafili tu, gdy byli jeszcze bardzo mali. Dzięki troskliwej opiece mogą rozwijać się, rehabilitować, a nawet uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Dom Pomocy Społecznej, prowadzony przez Siostry Szkolne de Notre Dame w Świebodzicach, można wspomóc odpisując 1 % swojego podatku

DPS opiekuje się 60 chłopcami. Ci, którym zdrowie pozwala, włączają się w życie miasta. Uczestniczyli m.in. w ubiegłorocznym korowodzie mieszkańców z okazji 730-lecia miasta, przychodzą na koncerty charytatywne, nie zabrakło ich na wspólnym kolędowaniu w styczniu w Miejskim Domu Kultury, uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych na basenie miejskim.

W domy życie tętni, choć nie zawsze słychać tu radosny gwar czy śmiechy. Niektórzy z chłopców są poważnie chorzy, nie mogą poruszać się o własnych siłach, czasami są wręcz przykuci do łóżka. Ale do nich przychodzą przyjaciele- wolontariusze. To młodzież ze świebodzickich szkół, przyjeżdżają tu także wychowankowie Zakładu Poprawczego w Świdnicy. Dla tych ostatnich to prawdziwa lekcja życia i pokory.

Przy DPS powstało Stowarzyszenie, dzięki czemu można placówkę wesprzeć poprzez odpis podatku. Wystarczy w swoim PIT-ie w odpowiedniej rubryce wpisać: Stowarzyszenie Charytatywno-Opiekuńcze im. Bł. M.T Gerhardinger przy DPS w Świebodzicach. Każda złotówka bardzo się tu przyda. Chłopcom potrzebna jest ciągła rehabilitacja, a do tego z kolei potrzebny jest sprzęt. Pieniądze, zebrane dzięki “1 procentowi” w ubiegłym roku pozwoliły wysłać grupę na turnus rehabilitacyjny do Dźwirzyna.

Siostry i ich podopieczni i w tym roku liczą na wsparcie przyjaciół i ludzi dobrej woli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group