Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: 12 milionów złotych dofinansowania na kanalizację

Środa, 5 grudnia 2018, 17:18
Autor: red
Gmina Żarów: 12 milionów złotych dofinansowania na kanalizację
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku ruszy kolejna duża inwestycja kanalizacyjna na terenie naszej gminy. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na budowę kanalizacji w Kalnie, a pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w grudniu 2018 roku.

Budowa kanalizacji będzie także kontynuowana w Mrowinach, gdzie zakończył się już pierwszy etap tego zadania oraz na osiedlu domków jednorodzinnych i przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

Na wszystkie inwestycje kanalizacyjne w Kalnie, Mrowinach i Żarowie gmina otrzymała rekordowo wysokie dofinansowanie w wysokości 11.940.907,76 złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całego zadania wynosi dokładnie 23.188.242,14 złotych. Dofinansowanie zostało przyznane dzięki determinacji burmistrza Leszka Michalaka oraz zaangażowaniu posła na Sejm RP Wojciecha Murdzka.
- Nie jest to pierwszy krok samorządu w Żarowie przy staraniu się o środki zewnętrzne. Dzięki temu, że wnioski gminy Żarów są profesjonalnie przygotowane, w których nie brakuje dobrej argumentacji - te pieniądze mogły zostać przyznane. Przy okazji takich inwestycji, jak budowa kanalizacji pięknieją chodniki, zmieniają się drogi. Cieszę się, że mogłem pomóc, a determinacja burmistrza i całej Rady Miejskiej zakończyły się sukcesem. Gratuluję gminie Żarów i życzę mieszkańcom, aby lepiej się wszystkim tutaj żyło, mieszkało i funkcjonowało - mówi Wojciech Murdzek poseł na Sejm RP.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalnie z przesyłem do Żarowa wraz z usunięciem kolizji na sieci wodociągowej kosztować będzie dokładnie 5.527.934,29 złotych. Pierwsze prace przy realizacji tej inwestycji rozpoczną się jeszcze w grudniu. Na kolejne zadanie - budowę kanalizacji w Mrowinach zostanie w grudniu rozpisane postępowanie przetargowe. Trzecie zadanie - budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie - prace rozpoczęły się w listopadzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group