Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

26. Rajd Karkonoski: 141 załóg zgłoszonych do Rajdu Karkonoskiego!

Sobota, 4 czerwca 2011, 15:10
Aktualizacja: 21:38
Autor: MDvR
26. Rajd Karkonoski: 141 załóg zgłoszonych do Rajdu Karkonoskiego!
Bryan Bouffier, zwycięzca Rajdu Świdickiego Krause, 2 Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Fot. Kuba Kaczyński
Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja na odcinkach specjalnych 26. Rajdu Karkonoskiego, rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski oraz Pucharu Łużyc. Na liście zgłoszeń imprezy widnieje aż 141 załóg, z czego 48 wystartuje w Platinum RSMP.

Walka o zwycięstwo na odcinkach specjalnych wokół Jeleniej Góry potrwa od 10 do 12 czerwca.

Na trasach Rajdu Karkonoskiego pojawi się cała czołówka kierowców startujących w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, z trzykrotnym mistrzem Polski Bryanem Bouffierem na czele. Dużą atrakcją dla kibiców będzie niewątpliwie występ siedmiokrotnego mistrza Niemiec Matthiasa Kahle w Skodzie Octavii WRC. Niemiec ma już za sobą zwycięstwo w Rajdzie Lužické Hory - pierwszej rundzie Lausitz Cup i obecnie przygotowuje się do debiutu w IRC w Skodzie Fabii S2000 w teamie Skoda Auto Deutschland. Na Rajdzie Karkonoskim zobaczymy również Kajetana Kajetanowicza - aktualnego mistrza Polski, Michała Sołowowa, Michała Bębenka i Leszka Kuzaja. Niespodzianka jest powrót na rajdowe trasy Radka Typy, który wystąpi w Mitsubishi Lancerze Evo – wyznaje Marek Kisiel, dyrektor 26. Rajdu Karkonoskiego.

Kibice Rajdu Karkonoskiego zobaczą również ciekawe samochody rywalizujące w Lausitz Cup. Pojawią się tez samochody historyczne: Skoda 130RS, Trabanty i Łady VTFS. Ciekawostką będzie z pewnością rajdowe Audi TT. Kilku zawodników z Platinum RSMP po raz pierwszy wystartuje w klasie R4. Samochody w tej kategorii zgłosili: Bębenek, Kajetanowicz, Kuzaj, Maliński.

Bardzo nas cieszy, ze Rajd Karkonoski po roku przerwy powrócił do Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest to impreza wysoko oceniana zarówno przez zawodników, jak i kibiców rajdowych. Nic wiec dziwnego, ze lista zgłoszeń do tegorocznego rajdu liczy aż 141 załóg. Mam nadzieje, ze plejada najlepszych polskich zawodników, załogi zagraniczne oraz czerwcowa pogoda zachęca rajdowych fanów do przyjazdu w okolice Jeleniej Góry. Podczas Rajdu Karkonoskiego firma ORLEN OIL po raz kolejny wystąpi w roli sponsora generalnego. Wspólnie z PZM i TVP wręczymy nagrodę Platinum Inspiration, przeznaczoną dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój rajdów w Polsce. Telewizja Polska przygotuje również ,,Kroniki Rajdu Karkonoskiego” , które zostaną wyemitowane o 20.00 po głównym wydaniu Wiadomosci Sportowych w TVP1 – dodaje Dawid Niedojadało, kierownik marketingu ORLEN OIL.

26. Rajd Karkonoski stanowi 3. rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. rundę Rajdowego Pucharu Polski oraz 2 rundę Lausitz Cup. Impreza rozpocznie się od prezentacji załóg podczas ceremonii startu na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze, które rozpoczną się 10 czerwca (piątek) o godzinie 20:00. Rywalizację w ramach Platinum RSMP zaplanowano na 11 i 12 czerwca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 151,30 km. Puchar Łużyc zostanie rozegrany w niedziele,

Szczegółowe informacje na temat 26. Rajdu Karkonoskiego, w tym m.in.: harmonogram, mapy dla kibiców oraz informacje dotyczące akredytacji prasowych dostępne są na oficjalnej stronie: www.rajdkarkonoski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group