Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: 15 lat ścigania

Środa, 4 września 2019, 12:28
Autor: red
Jaworzyna Śląska: 15 lat ścigania
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W minioną sobotę, 31 sierpnia 2019 r. w Jaworzynie Śląskiej, w ramach IV Edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej, odbyło się XV Grand Prix MTB Solidarności.

Od lat impreza odbywa się z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ Solidarność i co roku jest potwierdzeniem, że sportowe wydarzenie potrafi łączyć pokolenia i upowszechniać idee „Solidarności”.

Jaworzyński wyścig wielokrotnie osiągał rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB, a także podczas kilku edycji zaliczany był do challenge’u Polskiego Związku Kolarskiego.

Zawodników, trenerów i opiekunów podczas tegorocznej edycji wyścigu przywitali przedstawiciele organizatorów: Przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy ZPS „Karolina” Ireneusz Besser oraz Antoni Szewczyk – trener kolarzy z MKS Jaworzyna Śląska. Piętnastą edycję wyścigu swoją obecnością zaszczycili goście: Minister Szef Kancelarii Premiera Pan Michał Dworczyk, Wiceprezes Zarządu Wałbrzyskiej SSE Pan Kamil Zieliński, radny Sejmiku Dolnośląskiego Pan Grzegorz Macko. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz.

W tym roku na starcie zawodów stanęło ponad stu młodych adeptów kolarstwa górskiego. Na trasie wiodącej lasami wokół Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej zawodnicy rywalizowali o punkty w IV Edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Pomimo młodego wieku zawodników rywalizacja była twarda i bezkompromisowa. Nie brakowało efektownych akcji wyprzedzania, ale także upadków, na szczęście niegroźnych. Na mecie wyścigu na wszystkich czekały oklaski od zebranej publiczności, okolicznościowe medale, a na najmłodszych orzeźwiające lody. Jak zwykle największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych adeptów sztuki kolarstwa – krasnalom i skrzatom.

Spośród zawodników reprezentujących Gminę Jaworzyna Śląska najwięcej emocji wzbudził występ Oliwiera Okarmusa w kategorii Skrzat chłopców 9-10 lat. Po kraksie na starcie faworyt MKS Karolina spadł na koniec stawki, jednak systematycznie odrabiał straty i niesiony dopingiem licznie zgromadzonych kibiców wywalczył pierwsze miejsce. Dobrze pojechali pozostali zawodnicy w tej kategorii: ósme miejsce zajął Tymoteusz Bałuk a jedenaste miejsce wywalczył Mateusz Mitura. W kategorii młodziczek pierwsze miejsce zajęła Judyta Tonder. W kategorii młodzik Kristian Smereczniak uplasował się na siódmym miejscu. W kategorii junior młodszy na trzecim miejscu dojechał Michał Jakubik. W kategorii żak jedenaste miejsce zajął Marcin Romaniecki a Bartosz Kasperek był tuż za nim, na dwunastym miejscu. Wśród dzieci 7-8 letnich, kat. skrzaciątka pierwsze miejsce zajęła Malwina Mitura, a wśród 5-6 latków, kat. krasnoludki dziewczęta pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Bałuk. W kategorii chłopców wygrał Aleksander Borowski.

Każdy z zawodników, którzy wystartowali w zawodach otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska, Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej, Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” sp. z o. o. z Jaworzyny Śląskiej. Najlepsi zwodnicy z Gminy Jaworzyna Śląska otrzymali osobne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do udanej organizacji już 15 edycji XV Grand Prix MTB Solidarności. Nadleśnictwu Świdnica za udostępnienie po raz kolejny terenów leśnych, Stowarzyszeniu Sportowo-Rekreacyjnemu Junior z Wałbrzycha, obsadzie sędziowskiej, rodzicom dzieci z sekcji kolarskiej MKS Karolina oraz Zarządowi MKS Karolina i wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy, a przede wszystkim najmłodszym zawodnikom i ich opiekunom za liczy udział w wyścigu i rywalizację fair play.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group