Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 20 lat świdnickich Amazonek

Wtorek, 13 czerwca 2017, 13:35
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Świdnica: 20 lat świdnickich Amazonek
Fot. Gmina Świdnica
– Nikt nie może powiedzieć, że ten problem go nie dotyczy. Dziś może i tak, ale jutro? Jubileusz 20–lecia działalności Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” jest powodem do zadowolenia, że przez te wszystkie lata pomagając innym, pomagacie sobie nawzajem i za to pragnę w imieniu władz samorządowych Wam serdecznie podziękować – mówiła Teresa Mazurek, podczas jubileuszowych obchodów w teatrze miejskim.

Świdnickie Stowarzyszenie Amazonki powstało w 1997 r. z inicjatywy dr Ewy Kilar, jako Terenowy Oddział Wałbrzyskiego Stowarzyszenia. Osobowość prawną zyskało w 2001 r. W jego szeregach są także panie z gminy Świdnica. Ich zadaniem jest pomoc kobietom dotkniętym chorobą raka piersi.

Na początku może był i strach, załamanie, ale jak same przyznają oprócz lęku, chemioterapii, ważne jest wsparcie psychiczne. Bo rak to nie wyrok. Każdego dnia udowadniamy, że można i trzeba żyć normalnie, będąc wsparciem dla innych pacjentek oddziałów onkologicznych. Pomagamy przetrwać ten trudny czas i wrócić do normalnego, codziennego życia. Przez dwadzieścia lat swojej działalności zyskały wielu przyjaciół, czego dowodem była obecność zaproszonych gości.
- Słowa uznania kieruję pod adresem obecnej tu dzisiaj pani Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologicznego Szpitala „Latawiec”, za popularyzację badań profilaktycznych. Dzięki temu wiele kobiet może uniknąć bólu i cierpienia, a bardzo często zyskuje życie. Mówię to z pełnym przekonaniem, opartym na własnym doświadczeniu. Życzę Świdnickim Amazonkom by pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania, a w życiu osobistym dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodaje wójt Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group