Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: 24. Finał WOŚP. Zebrano rekordową kwotę 27 822,35 zł

Środa, 13 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: 24. Finał WOŚP. Zebrano rekordową kwotę 27 822,35 zł
Fot. www.strzegom.pl
Tym razem celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zakup sprzętu na oddziały pediatryczne i sprzętu, który zapewni godną opiekę medyczną seniorów.

W Strzegomiu, podobnie jak w innych miastach Polski już od godzin porannych na ulice wyszli wolontariusze, aby zapukać do serc i poprosić o pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i najstarszych. Udało się to doskonale, puszki były pełne! Rekordzistką okazała się Karolina Mrozik, która zebrała kwotę 2 706,80. Wspierała ją mama, która częstowała darczyńców cukierkami. Paweł Płaszewski, jeden z najmłodszych wolontariuszy, kwestował po raz pierwszy i zebrał kwotę 1 341,79 zł. Brawo! Kwota ze zbiórki, łącznie z licytacją, bez obcej waluty to 27 822,35 zł. To też rekord w Strzegomiu!

Tuż przed koncertem Hania i Bartek Kubaccy przekazali kwotę zbieraną przez cały rok. Natomiast w sali widowiskowej SCK już o godz. 15.00 do wspólnego świętowania zaprosiła Bożena Bojanowska-Czuk, dyrektor SCK. Można było podziwiać prezentacje artystyczne najmłodszych artystów, dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, grupę wokalną In Live z SCK Marka Rydwańskiego, zespół folklorystyczny Kostrzanie, dzieci z sekcji pianina i skrzypiec SCK Katarzyny Borys i Piotra Pilzaka, grupy taneczne z Akademii Ruchu i Tańca Bans Magdy Janiak - Deperas, grupę tańczącą Zumbę Ewy Zapolnej, dzieci z "Karmelka". N scenie niezwykłe zdolności taneczne zaprezentowali półfinaliści Mistrzostw Świata w Paryżu i wicemistrzowie Polski w tańcach latyno-amerykańskich Kacper Rutka i Sara Litorowicz. Na zakończenie prezentacji scenicznych wystąpił strzegomski zespół rockowy "Białe drzewa", a tuż przed nim zespół Koldbris. Na zakończenie koncertu organizatorzy zaprosili na pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba.

Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach otwierając serca, ale też i portfele. Wylicytować można było oprócz gadżetów WOŚP tort z cukierni Griko, tort z cukierni Marka Sozańskiego oraz tort z cukierni "Joanna" Joanny Lenc, która od wielu lat wspiera WOŚP i z cukierni "Domowe ciacho" Elizy Kiełbasy, gadżety z Firmy Ander Henryka Wodzickiego, zestawy ciastek domowych upieczone przez Marię Wodzicką i Danutę Zimolzak, pracę plastyczną Sandry Golińskiej, obraz ofiarowany przez hafciarkę z sekcji haftu artystycznego SCK, ozdobną kulę kwiatową wykonaną przez Ewę Beretę, kota z sercem - przytulankę wykonaną przez Beatę Kuchtę, "odlotowe" kubki przekazane przez Agatę Elster i Dorotę Fedorczenko ze sklepu "Sylwia". Organizatorzy dziękują AR Water Desigen (usługi hydrograficzne) ze Strzegomia za gadżet wykonany w firmie, Cezaremu Włodarczykowi za ogromną pomoc i przekazanie wielu gadżetów (pluszak, zestawy znaczków, bumerang), radnym - Marcie Ziębie, Monice Kozłowskiej i Sabinie Wiktorowicz za ofiarowane na licytację pluszaki - maskoty. Nie zabrakło więc emocji, ale też i osób, które wspomogły finansowo WOŚP i to w sposób znaczący. Były rodziny, które kilkakrotnie brały udział w licytacjach.
Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowanie wspaniałej strzegomskiej młodzieży - wolontariuszom, licytującym, ale też i darczyńcom. Dziękuje również Jolancie i Dariuszowi Pylakom z Restauracji Stragona za gorący posiłek dla wolontariuszy. SCK szczególnie dziękuje strzegomskiej Policji i mieszkańcom Strzegomia za okazane serce, życzliwość i pomoc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group