Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: 24 pociski pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej znalezione na terenie gminy Żarów

Środa, 29 sierpnia 2018, 7:13
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Gmina Żarów: 24 pociski pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej znalezione na terenie gminy Żarów
Fot. KPP Świdnica
Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne.

27 sierpnia na terenie gminy Żarów w czasie prac polowych znalezione zostały 24 pociski moździerzowe pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Odnalezione pociski zostały zabezpieczone przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej.

Tego typu znaleziska, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne.
Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group