Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 25 lat pozbawienia wolności dla 32–letniego zabójcy Zenona K.

Piątek, 26 kwietnia 2019, 13:18
Autor: red
Wyrokiem z dnia 23 kwietnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Marcina K. oskarżonego o zabójstwo Zenona K. w miejscowości Witostowice.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w miejscowości Witostowice. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K..

Marcin K. przybył do domu zajmowanego przez pokrzywdzonego, tam zaczął go bić, po czym wyszedł z nim na zewnątrz, wyprowadził na łąkę, gdzie zadawał mu uderzenia łopatą w głowę w wyniku, których pokrzywdzony zmarł. Następnie, po kilku godzinach od zdarzenia, razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki pokrzywdzonego zakopując je w kompleksie leśnym.

Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary pozbawienia wolności także cztery inne osoby objęte w tej sprawie aktem oskarżenia:

- konkubinę Zenona K. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności,

- Grzegorza L., który pomagał ukrywać zwłoki, na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2,

- Tomasza M., który mając wiarygodną informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy tego czynu, nie zawiadomił organów ścigania na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności,

- Agatę B. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 3.

Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group