Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: 40 lat w służbie

Środa, 8 września 2021, 17:53
Autor: red
Grodziszcze: 40 lat w służbie
Fot. Gmina Świdnica
W niedzielę, 5 września wyjątkowy jubileusz, 40 lat posługi w parafii św. Anny w Grodziszczu obchodziła Katarzyna Bajorek, Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, na co dzień mieszkanka Świdnicy. Obecna na uroczystej mszy św. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek nie kryła dumny i radości podkreślając, że jest to z pewnością pewien ewenement na skalę diecezji świdnickiej, że w parafii od 40 lat jest jeden organista.

Podczas mszy św. której przewodniczył ks. Mateusz Pawlica, proboszcz parafii św. Anny podkreślał, że najwspanialsze działa światowej literatury muzycznej to są właśnie dzieła religijne, służące liturgii. Wielki Jan Sebastian Bach, kiedy tworzył muzykę, zwłaszcza muzykę sakralną, komponował ją właśnie na potrzeby liturgii. Wielka Msza h-moll Bacha uznawana jest przez krytyków za najdoskonalsze dzieło muzyki religijnej. Muzyka zatem towarzyszy człowiekowi, zwłaszcza przy ołtarzu. Tak jak ta muzyka, od 40 lat wspólnocie parafialnej w Grodziszczu towarzyszy pani Kasia – mówił kapłan.

- To właśnie w kościele parafialnym w Grodziszczu od sierpnia 1981 r. pani Katarzyna Bajorek dba o piękno i śpiew podczas każdej liturgii i nabożeństwa i prowadzi scholę „Annusy”. Od wielu lat z sukcesem przygotowujesz uczniów Szkoły Muzycznej do udziału w prestiżowych międzynarodowych konkursach pianistycznych w Zgorzelcu i w Paryżu. Laureatkami tych konkursów są też mieszkanki gminy Świdnica i parafialnej scholii w Grodziszczu. Wspierasz także nasz gminny samorząd podczas międzynarodowych spotkań i oprawy muzycznej. Zawsze pomocna, a przy tym niezmiernie skromna – mówiła z dumą wójt gminy Teresa Mazurek, życząc szanownej jubilatce dużo zdrowia i wielu potrzebnych sił.

Z życzeniami do pani Kasi przybyli także przedstawiciele wielu organizacji działających na co dzień w sołectwach tworzących parafię św. Anny w Grodziszczu, tj. z Boleścina, Grodziszcza, Krzczonowa, Krzyżowej i Wieruszowa, którzy zadbali także o przygotowanie w tym dniu poczęstunku dla przybyłych gości i parafian.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group