Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 42. Zlot na Ślęży

Poniedziałek, 29 października 2018, 17:11
Autor: red
Żarów: 42. Zlot na Ślęży
Fot. UM Żarów
Na najwyższym szczycie Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego spotkali się turyści, by wziąć udział w 42. Zlocie. Wśród piechurów znalazła się liczna grupa Miejskiego Koła PTTK "Żarodreptaki".

Jesienny zlot na Ślęży jest zawsze dobrą okazją do podsumowań sezonu turystycznego oraz planowania wycieczek na nowy rok.
- Powoli zamykamy sezon turystyczny. Żarów na wszystkich wydarzeniach turystycznych regionu obecny jest niemalże od samego początku. Tradycje turystyki krajoznawczej przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Powoli wybiegamy w przyszłość. Zawsze otwarciem nowego sezonu jest dla nas narciarski Bieg Piastów, który na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się już po raz 43. - relacjonuje Bolesław Moryl, prezes "Żarodreptaków".

Podczas Zlotu na Ślęży nie mogło zabraknąć kolorowych flag gminy Żarów.
- Zawsze promujemy nasze miasto i gminę. Staramy się znaleźć wśród turystów osoby, które na wydarzenie dotarły z jak najdalszego zakątka, by wręczyć im pamiątki miasta Żarów. Tym razem książka "Gmina Żarów na starej pocztówce" powędrowała w północno-zachodnie rejony naszego kraju, a dokładnie do Wałcza - dodaje Bolesław Moryl.

Żarowskie koło PTTK Żarodreptaki podczas zlotu na Ślęży reprezentowały 23 osoby.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group