Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1485
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 50–lecie małżeństw

Wtorek, 28 czerwca 2022, 7:09
Autor: red
Świdnica: 50–lecie małżeństw
Fot. UM Świdnica
W sobotę, 25 czerwca w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe pożycia małżeńskiego. Medalami przyznanymi przez prezydenta RP odznaczonych zostało dziewięć par ze Świdnicy.

Ceremonia ta to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Złote gody, czyli 50 lat małżeństwa, świętowali: Mirosława i Andrzej Gulawscy, Irena i Bogusław Kryccy, Grażyna i Władysław Mazurowie, Jadwiga i Jerzy Miarowie, Joanna i Krzysztof Polniaszkowie, Grażyna i Franciszek Stróżykowie, Alicja i Romuald Szaroninowie, Jolanta i Krzysztof Szczeponikowie oraz Anna i Zdzisław Zubkowscy.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyła Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group