Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: 60–lecie KGW w Witoszowie

Poniedziałek, 12 grudnia 2022, 7:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Witoszów Dolny: 60–lecie KGW w Witoszowie
Fot. Gmina Świdnica
Mają za sobą sześć dekad działalności. Po KGW Lutomia Dolna są drugim w gminie Świdnica Kołem Gospodyń Wiejskich z tak dużym stażem. Szyją, gotują, śpiewają, uczestniczą w kulinarnych konkursach, zwiedzają, dbają o odpowiednią oprawę dożynek i wielu muzycznych koncertów, pomagają starszym i samotnym i tak od 60 lat. Koło Gospodyń Wiejskich w Witoszowie Dolnym obchodzi 60–lecie istnienia. Obecna na jubileuszu wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem i sekretarz Jadwigą Generowicz dziękowała za te wspólne lata aktywnej działalności na rzecz gminy Świdnica i lokalnych społeczności.

- Zawsze byłyście obecne na wydarzeniach gminnych. Napawa optymizmem fakt, że w waszych strukturach są już trzypokoleniowe rodziny: babcia, mam i córka. Jesteście jednym z najliczniejszych kół w naszej gminie. Wszystkim życzę dużo zdrowia, żeby nie zabrakło Wam sił do dalszego działania – życzyła wójt Teresa Mazurek.

W sobotnich uroczystościach uczestniczyli również radni, sołtysi i przedstawiciele organizacji na co dzień współpracujących z KGW Witoszów Dolny. Jak przestało na tak dostojny jubileusz nie obyło się bez koncertu muzycznego zespołu „Ale Babki” wraz z kapelą Zdzicha oraz przedstawienia w wykonaniu członkiń z KGW Witoszów Dolny. Śpiewająco opowiedziały także historię swojego Koła. A było to tak.

"Była jesień jak dziś. Z drzewa sfrunął liść. Szepną Zofii – Zofio miła, nuda się w tej wsi ukryła. Siły, chęci sporo masz i kłopoty kobiet znasz. Zwołaj w koło gospodynie, niech weselej zima minie. Posłuchała Zosia rad, kiedy pierwszy śnieżek spadł. Gospodynie się zebrały, długo nad czymś uradzały. Tak powstało koło to, a w tym kole kobiet sto. Matka z córką społem siędzie, gdy świętować dzisiaj będziem. Bo to już sześćdziesiąt lat, odkąd tamten listek spadł. Lecz kto w kole zawsze młody i nie braknie nam urody. Praca, nauka, żart i śpiew, zamiast nudy smutkom wbrew. Dziękujemy Zofio miła, żeś to koło rozkręciła".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group