Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: 70–lecie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej – zbiórka pamiątek

Wtorek, 8 maja 2018, 11:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: 70–lecie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej – zbiórka pamiątek
Fot. UM Jaworzyna Śląska
8 maja jest obchodzony jako Dzień Bibliotekarza i Bibliotek– święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W tym dniu w bibliotekach w całym kraju odbywają się różne imprezy czytelnicze: spotkania autorskie, wspólne czytania, konkursy czytelnicze, które często przybierają formę Tygodnia Bibliotek. W tym roku będzie to także wyjątkowy czas dla Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, która obchodzi 70-lecie swojej działalności. Z tej okazji Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna przygotowały dla czytelników biblioteki różnego rodzaju konkursy czytelnicze, gadżety i biblioteczne atrakcje, których zakończenie zostanie zwieńczone uroczystym finałem w październiku tego roku.

Pierwszym krokiem w kierunku uczczenia 70 rocznicy powstania Biblioteki będzie zbiórka pamiątek związanych z działalnością biblioteki. W związku z tym zachęcamy czytelników oraz wszystkich mieszkańców gminy do podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi z biblioteką w postaci starych fotografii, dokumentów i innych pamiątek dokumentujących pracę biblioteki począwszy od 1948 r. Pamiątki można dostarczać do Biblioteki Publicznej przy ul. Wolności 2a/01 w Jaworzynie Śląskiej lub do sekretariatu SOKiBP przy ul. Sportowej 1 (Stadion Miejski w Jaworzynie Śląskiej).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group