Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za molestowanie seksualne małoletniego

Wtorek, 25 czerwca 2013, 8:48
Autor: red.
Świdnica: 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za molestowanie seksualne małoletniego
Fot. archiwum
Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał 29–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego za winnego tego, że w okresie od 2007r. do stycznia 2012r. wielokrotnie dopuszczał się wobec małoletniego (poniżej 15 roku życia) mieszkańca tej samej miejscowości czynności seksualnych i doprowadzał chłopca do obcowania płciowego. Oskarżonego sąd skazał również za to, że w okresie od 2011 do 2012 roku za pośrednictwem sieci Internet składał propozycje poddania się czynnościom seksualnym 17 małoletnim chłopcom, mieszkającym na terenie całego kraju. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w grudniu ubiegłego roku Prokurator Rejonowy w Świdnicy. Śledztwo wszczęte zostało na postawie zawiadomienia złożonego przez matkę jednego z chłopców, którym oskarżony za pośrednictwem urządzenia Skype oraz portalu „Nasza klasa” składał propozycje poddania się lub wykonania czynności seksualnych.

W toku procesu ustalono, że Krystian N. w 2007 roku nawiązał za pośrednictwem Internetu znajomość z mieszkańcem tej samej miejscowości, który był wówczas uczniem 5 klasy szkoły podstawowej. Po pewnym czasie zaproponował chłopcu spotkanie u siebie w domu, gdzie początkowo spędzali czas głównie grając w gry komputerowe. Po zdobyciu zaufania chłopca oskarżony zaczął wykorzystywać go seksualne, w tym doprowadzając do obcowania płciowego.

W dniu 28.03.2012r. przeprowadzono przeszukanie w miejscu zamieszkania Krystiana N., w toku którego zabezpieczono m.in. dysk twardy jego komputera. Tego samego dnia oskarżony został zatrzymany przez policję.

Poza karą pozbawienia wolności sąd orzekł również wobec oskarżonego umieszczenie po odbyciu kary w zamkniętym zakładzie celem przeprowadzenia psychoterapii zmierzającej do zapobieżenia ponownemu popełnieniu podobnych przestępstw, a także orzekł zakaz kontaktowania się oskarżonego z pokrzywdzonymi.

Wyrok nie jest prawomocny z uwagi na złożenie apelacji przez obrońcę oskarżonego

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group