Czytających: 2112

Stary Jaworów: 8–latka z medalem

Poniedziałek, 27 marca 2023, 13:17
Aktualizacja: 13:18
8–letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie Liliana Paruzyńska zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon–do.

Na tym samym turnieju brązowy medal zdobył także Marcel Zieliński z Jaworzyny Śląskiej. Oboje są zawodnikami UKS Taekwon-do Gryf.

W zawodach, które odbywały się w dniach 18-19 marca w Częstochowie, startowało prawie 750 zawodników z 30 klubów z Polski oraz Czech.

Reprezentacja UKS Taekwon-do zdobyła łącznie 17 medali i 10. miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Liliana Parużyńska zdobyła II miejsce w kategorii walki soft-stick, a Marcel Zieliński – III miejsce w kategorii walki lightcontact.

Kierownikiem ekipy był trener Waldemar Zdebski, w sekundowaniu pomagał trener Krzysztof Zieliński, sędzią klubowym zawodów był Miłosz Parużyński.