Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: 90 lat minęło

Niedziela, 25 listopada 2012, 0:38
Aktualizacja: 0:39
Autor: UG Dobromierz
Roztoka: 90 lat minęło
Fot. UG Dobromierz
W czwartek 22 listopada w świetlicy wiejskiej w Roztoce odbyła się uroczystość 90–lecia pani Weroniki Sadowskiej, emerytowanej nauczycielki z gminy Dobromierz. Uroczystość zorganizowali emerytowani nauczyciele z Roztoki pod przewodnictwem Danuty Ficy.

W uroczystościach udział wzięli: wójt Jerzy Ulbin, przewodnicząca rady gminy Danuta Świerk, sekretarz Monika Borysewicz, przedstawiciele rady szkoły z przewodniczącą Joanną Podkówką, dyrektor Zespołu Szkół w Roztoce Robert Matkowski wraz z uczniami oraz emerytowani nauczyciele z terenu gminy.

Były życzenia, kwiaty oraz prezent od rady szkoły w postaci obrazu z widokiem kościoła w Roztoce. Danuta Fica życzyła " szczęśliwej wędrówki przez życie w każdym jego momencie i aby na 100-lecie dostojnej jubilatki wszyscy znowu mogli spotkać się w tym samym gronie".

Należy dodać, że pani Weronika Sadowska jest w znakomitej formie, zadziwia pamięcią oraz kondycją fizyczną. Urodziła się 22 listopada 1922 r. w miejscowości Bar na terenie byłego ZSRR i na tym samym terenie ukończyła szkołę średnią. Następnie Liceum Pedagogiczne, Korespondencyjne we Wrocławiu, a później studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi na kierunku geografia. Swoją pracę rozpoczęła w Olszynie Lubańskiej, następnie w Zaciszu w powiecie lubańskim i stamtąd przyjechała do naszej gminy, gdzie rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Gniewkowie. Z Gniewkowa przeszła do pracy w szkole w Godziszowej, a następnie do Szkoły Podstawowej w Jugowej. Swoją pracę zakończyła w Szkole Podstawowej w Roztoce.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group