Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Absolutorium dla zarządu powiatu udzielone

Piątek, 1 lipca 2011, 17:47
Aktualizacja: Sobota, 2 lipca 2011, 8:49
Autor: GrA
Świdnica: Absolutorium dla zarządu powiatu udzielone
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwudziestu radnych opowiedziało się wczoraj za udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu z wykonania budżetu za 2010 rok.

Dyskusja w tym temacie była burzliwa i trwała blisko cztery godziny. A to wszystko wywołał wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Świdnickiego o nieudzielenie absolutorium. Zdaniem członków komisji w dwóch punktach nie wykonano dochodów i wydatków, co spowodowało, że plan całego budżetu wykonany został w 70 procentach. Dodatkowo przekroczono wydatki budżetowe i to w zasadzie jest najpoważniejszy zarzut. Za dużo w stosunku do planowanych środków wydał powiatowy Dom Dziecka, a jak by tego było mało, kredyt na bieżące wydatki okazał się być o prawie 200 tysięcy wyższy ponad plan. Ponadto członkowie komisji rewizyjnej nie otrzymali sprawozdania finansowego na czas.

- Gdyby nie było zmian w ciągu roku, można byłoby powiedzieć, że zarząd i rada nic nie robiła – wyjaśniał podczas wczorajszej sesji absolutoryjnej starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa. W planie budżetu na 2010 przychody miały sięgnąć kwoty ponad 180 milionów złotych. W ostateczności jednak dochody wykonano w kwocie ponad 126 milionów złotych, co stanowi niespełna 70 procent planu budżetowego. Nie w pełni zrealizowano także wydatki budżetowe. Planowane wydatki budżetu na 2010 rok po zmianach wyniosły ponad 202 miliony złotych, a zrealizowano je w kwocie ponad 141 milionów złotych.

Główną winę za niewykonanie budżetu za 2010 rok Komisja Rewizyjna obarcza niezrealizowanie planu dotyczącego budowy łącznika do A4. Tymczasem starosta tłumaczy, ze faktury i zobowiązania są płacone z opóźnieniem i zostaną zrealizowane w tym roku.

Dyskusja nad udzieleniem absolutorium była burzliwa, a zdania radnych podzielone. W ostateczności w wyniku głosowania imiennego zarząd powiatu świdnickiego 20 głosami „za” uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group