Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta ambasadora

Niedziela, 19 września 2021, 13:24
Autor: red
Świdnica: Wizyta ambasadora
Fot. UM Świdnica
Dr Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce odwiedził Świdnicę i spotkał się z prezydent miasta, Beatą Moskal–Słaniewską oraz jej zastępcą, Szymonem Chojnowskim. W czasie swojej wizyty w naszym mieście najwyższy rangą przedstawiciel dyplomatyczny RFN w Polsce zwiedził także Kościół Pokoju.

Dr Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven jest urodzonym w 1956 roku niemieckim dyplomatą, który na przełomie lat 80. i 90. służył jako ambasador RFN w Paryżu, a następnie w Moskwie. W latach 2007-2010 był wiceszefem niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND), po czym wrócił do funkcji ambasadora, obejmując tym razem placówkę w Pradze. W latach 2016-2019 pełnił prestiżową rolę zastępcy sekretarza generalnego NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Swoją misję dyplomatyczną w Polsce rozpoczął w 2020 roku.

Do Świdnicy ambasador Niemiec przyjechał w towarzystwie małżonki Barbary von Ow-Freytag oraz Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Hansa Jörg Neumanna. Rozmowy z władzami miasta dotyczyły przede wszystkim polsko-niemieckich relacji, współpracy samorządów, budowaniu więzi kulturalnych i gospodarczych, wspólnej Europy.

- Mam wielki szacunek dla Pana Ambasadora za otwarte podejście do naszych wzajemnych stosunków, za wsparcie samorządowej relacji partnerskiej, za działania na rzecz polsko-niemieckiej współpracy. Mamy podobne poglądy na temat wielokulturowości i na temat przyszłości Europy – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Ambasador Niemiec odwiedził także Kościół Pokoju w Świdnicy, gdzie gospodarz parafii biskup Waldemar Pytel oprowadził gości po świątyni i opowiedział o jej burzliwej historii. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytek zrobił ogromne wrażenie na gościach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group