Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu laureatką Konkursu Akademickiego

Wtorek, 1 lipca 2014, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: red.
Strzegom: Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu laureatką Konkursu Akademickiego
Fot. Starostwo Powiatowe
We wtorek, 24 czerwca odbył się finał Akademickiego Konkursu im. bpa Jana Chrapka. Uczestnicy mieli do wyboru napisać obszerny artykuł bądź reportaż, którego tematem przewodnim miał być cytat z książki "Świat, zbawienie i... telewizja".

Miło nam zakomunikować, że wśród dwunastu laureatów znalazła się również absolwentka strzegomskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Katarzyna Michaliszyn z klasy III b. Zdobyła indeks i stypendium na cały okres studiów, toteż od października br. rozpocznie studia dzienne na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku - dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Oprócz napisania pracy konkursowej, Kasia musiała się też wykazać się dorobkiem dziennikarskim oraz pracą na rzecz wolontariatu. Komisja konkursowa, która składała się głównie z pracowników akademickich UW i UJ, oceniała bowiem cały dorobek dziennikarski Kasi.

Warto wyjaśnić, że oprócz Kasi w konkursie rywalizowali tegoroczni maturzyści z całej Polski. Nagrody były bardzo cenne - indeksy i stypendia na prestiżowe uniwersytety w naszym kraju - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Reportaż, który napisała Kasia był rozwinięciem myśli: "Wielkie i niepowtarzalne jest papieskie życie Bogiem i szacunek dla człowieka. Proszę zauważyć, że Ojciec Święty nigdy nikogo nie potępił. Wprost przeciwnie, spotyka się do chwili obecnej ze wszystkimi, nawet najbardziej kontrowersyjnymi osobistościami świata. Potrafił wówczas także powiedzieć słowa prawdy, nie raniąc nikogo. Wielkość tego pontyfikatu jednak w pełni odkryją dopiero przyszłe pokolenia". Temat nie był łatwy. Wymagał zarówno rzetelnego zebrania materiałów, jak i właściwej selekcji wywiadów oraz materiałów pozyskanych z różnych publikacji, a także wyboru odpowiedniej do tematu i ciekawej kompozycji reportażu. Jesteśmy bardzo dumni z naszej absolwentki, serdecznie gratulujemy i życzmy zarówno Kasi, jak i jej opiekunce - pani Małgorzacie Kucharskiej - wiele sukcesów!

(Kasia Kurek Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group