Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Aglomeracja Wałbrzyska – kolejne spotkanie

Czwartek, 9 czerwca 2016, 16:21
Aktualizacja: 16:22
Autor: red
Marcinowice: Aglomeracja Wałbrzyska – kolejne spotkanie
Fot. UG Marcinowice
W Domu Strażaka w Marcinowicach odbyło się spotkanie robocze szefów gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Cykliczne spotkania odbywają się w każdej gminie należącej do grupy Aglomeracji Wałbrzyskiej, w skład której wchodzi 22 gminy: Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Dobromierz, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Jaworzyna Śląska, Kamienna Góra, gmina wiejska Kamienna Góra, Lubawka, Marcinowice, Mieroszów, Nowa Ruda, gmina wiejska Nowa Ruda, Stare Bogaczowice, Strzegom, Szczawno-Zdrój, Świdnica, gmina wiejska Świdnica, Świebodzice, Walim, Wałbrzych i Żarów.
Aglomeracja Wałbrzyska to porozumienie mające na celu realizację programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dzięki temu instrumentowi, gminy przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, będą mogły realizować wspólnie strategię rozwoju. Działania zawarte w programie, współfinansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, mając do dyspozycji część budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach takiej współpracy na terenie gminy Marcinowice ma zostać zrealizowane m.in. priorytetowe zadanie, jakim jest budowa przedszkola gminnego.

W spotkaniu uczestniczyło większość włodarzy gmin, wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski przywitał przybyłych gości i przedstawił krótką charakterystykę gminy.
- Cieszę się bardzo, że gmina Marcinowice może gościć tak ważne osobistości i jest miejscem istotnych dla całej Aglomeracji rozmów i decyzji – stwierdził wójt gminy Marcinowice.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podziękował wójtowi gminy Marcinowice za umożliwienie i zorganizowanie spotkania. Spotkanie miało charakter typowo roboczy. Szeroko omówione zostały sprawy dotyczące konkursów. Prezydent Wałbrzycha zwrócił uwagę, aby składane wnioski były jak najlepszej jakości.
- Wnioski muszą być najlepsze z możliwych. Staramy się zrealizować nasze wspólne cele w 100%. Czy to będzie 99%, czy 95% będzie zależeć od nas samych. Obym mógł powiedzieć, że zrealizowaliśmy je w 100% - mówił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Ponadto dyrektor Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej Bożena Dróżdż poinformowała o zakończonych naborach na poszczególne konkursy oraz ilości złożonych wniosków oraz o konkursach, które zostaną ogłoszone we wrześniu.

Jednym z atutów przynależności do Aglomeracji Wałbrzyskiej jest dostęp do szybkich i rzetelnych konsultacji oraz doradztwa na każdym etapie planowania danego przedsięwzięcia i wnioskowania o dofinansowanie.

Gminy zrzeszone w Aglomeracji Wałbrzyskiej dbają o to, by inwestycje i przedsięwzięcia miały charakter uzupełniający się i wpływały na rozwój nie tylko danej gminy, ale całego regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group