Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1236
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Agresywna kobieta

Sobota, 21 sierpnia 2021, 7:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: red
Świdnica: Agresywna kobieta
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 13–19 sierpnia 2021 roku.

13.08.2021r. godz.11.59 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Kobieta raczyła się tytoniowym dymkiem bezpośrednio pod tabliczką z zakazem palenia papierosów nie zważając na innych podróżnych, w tym również dzieci. Pasażerka został ukarana mandatem. Przypominamy, że na terenie Centrum Przesiadkowego wyznaczone jest miejsce do palenia papierosów.

13.08.2021r. godz.18.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Długiej. Zgłaszający nie był w stanie stwierdzić przyczyny tej sytuacji. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy szybko zlokalizowali leżącego mężczyznę, który miał poważny uraz głowy. Poszkodowany był nieprzytomny, strażnicy wyczuwali od niego silną woń alkoholu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Przypominamy, że tego typu zgłoszenia należy bezwzględnie zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

13.08.2021r. godz.21.23 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który przy ulicy Nauczycielskiej pił piwo a następnie upadł tłukąc butelkę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ręki, gdyż upadł na stłuczone szkło. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Przypominamy, że tego typu zgłoszenia należy bezwzględnie zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

15.08.2021r. godz.4.25 – patrol zmotoryzowany straży miejskiej w czasie kontroli ulicy Muzealnej zauważył kobietę siedzącą na jezdni. Gdy strażnicy podchodzili do kobiety, ta rzuciła się na nich. Obezwładnienie agresorki wymagało nie lada siły, gdyż kobieta była bardzo pobudzona i nie reagowała na wydawane polecenia. Po opanowaniu sytuacji wezwano zespół ratownictwa medycznego. Ustalono również, że jest to obywatelka jednego z państw bałkańskich. Ostatecznie ratownicy byli zmuszeni założyć kaftan bezpieczeństwa i w tym stanie osoba ta została przewieziona do szpitala.

16.08.2021r. godz.9.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej na ulicy Łukowej. Impreza została przerwana przez skierowanych na miejsce strażników. Miłośnicy nalewek za swój czyn będą odpowiadać przed Sądem Rejonowym w Świdnicy

17.08.2021r. godz.16.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w rejonie placu zabaw przy ulicy Ułańskiej. Na miejscu strażnicy zastali dwie osoby pijące nalewki. Kobieta została ukarana mandatem karnym, natomiast mężczyzna, został przewieziony celem wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

19.08.2021r. godz.19.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pasażerki pociągu. Kobieta wsiadła do pociągu na stacji Świdnica Miasto pozostawiając na peronie swój bagaż. Poważnym problemem był fakt, iż w torbie znajdowały się lekarstwa. Strażnikom udało się zabezpieczyć pozostawiony bagaż, który przekazano synowi roztargnionej podróżnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group