Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu świdnickiego.

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 13:43
Aktualizacja: 13:46
Autor: red
Świdnica: Akcja „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu świdnickiego.
Fot. red
Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Wymaga to podejmowania zdecydowanych przedsięwzięć organizacyjnych mających na celu precyzyjne określanie występujących na drogach zagrożeń i ich neutralizację.

Dlatego od godz. 6.00 12 grudnia 2011 policjanci na terenie powiatu świdnickiego na najważniejszych drogach naszego powiatu prowadzą wzmożone działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci również dyscyplinują kierowców łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości i manewrów wyprzedzania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group