Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja policji "Majowy weekend"

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 maja 2012, 8:17
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2012, 8:45
Autor: red
Fot. red
W związku z trwającym długim majowym weekendem, część z mieszkańców Dolnego Śląska planuje kilkudniową wyprawę, obejmującą dojazd, jak i powrót z miejsca wypoczynku do domu.

W związku z tym, w celu ograniczenia negatywnych zachowań w ruchu drogowym policjanci przeprowadzą akcję pod kryptonimem „Majowy Weekend”.

Nadrzędnym celem działań będzie zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych wypoczynku i powrotu do domu. W trakcie akcji policjanci będą intensyfikować kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Nieodłącznym elementem działań będzie także kontrola stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Funkcjonariusze będą również ekzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci apelują o rozwagę i wyobraźnię do wszystkich kierowców, w tym także do motocyklistów, którzy poruszają się po drogach województwa dolnośląskiego. Coraz pogodniejsze dni sprawiają, że część z osób decyduje się na wypoczynek nad wodą - pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy okazji tej formy spędzania wolnego czasu. Najważniejsze z nich to zakaz kąpieli pod wpływem alkoholu, preferowanie miejsc strzeżonych oraz zapewnienie obecności innych osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group