Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Aktywne ferie uczniów

Środa, 22 lutego 2023, 7:09
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
Świdnica: Aktywne ferie uczniów
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Ukraińscy uczniowie z II LO w Świdnicy aktywnie spędzają ferie.

II Liceum Ogólnokształcące od początku tego roku szkolnego współpracuje z wrocławską Fundacją Ukraina. Dzięki temu w szkole pracuje pani Liudmyla Tkachenko - asystentka międzykulturowa.

W czasie roku szkolnego pani Ludmila opiekuje się ukraińskimi uczniami uczącymi się w II LO a teraz w czasie ferii zimowych udało się dla grupy zorganizować cztery wyjazdy do Wrocławia na zajęcia psychologiczne połączone z programem wypoczynkowo-edukacyjnym. Po warsztatach psychologicznych kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu. Jak pokazują załączone zdjęcia, podróż po „wodnym świecie” stanowiła atrakcję pełną tajemnic i przygód takich jak: wirtualna podróż batyskafem, doświadczanie śnieżnej zamieci, zamieniane pary wodnej w ogień, śledzenie procesu ewolucji w wodzie czy wizualizacja „powodzi tysiąclecia” z 1997 roku.

Ukraińscy uczniowie z uwagą i zrozumieniem wsłuchiwali się w ciekawe komentarze przewodnika – oczywiście po polsku – co świadczyło notabene o tym, że coraz lepiej opanowują tajniki języka polskiego. Wizytę w „Hydropolis” sfinansowała Gmina Wrocław, a grupą opiekowała się asystentka międzykulturowa Liudmyla Tkachenko z

Fundacji „Ukraina”.

Jacek Iwancz: W wyjazdach do Wrocławia uczestniczyli uczniowie ukraińscy z II LO oraz grupa uczniów z innych szkół, którzy uczęszczają do Banacha na zajęcia dodatkowe z języka polskiego dla obcokrajowców prowadzonych przez panią Annę Bielawską. Cieszę się bardzo, że udało nam się dzięki Fundacji Ukraina zatrudnić w szkolę asystentkę międzykulturową, która świetnie współpracuje z młodzieżą i ich rodzicami pomagając w aklimatyzacji w Polsce oraz w procesie nauczania.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group