Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Aktywność rowerowa

Czwartek, 9 lipca 2020, 17:40
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 11:42
Autor: red
Grodziszcze: Aktywność rowerowa
Fot. Gmina Świdnica
Stowarzyszenia działające w gminie Świdnica z sukcesem sięgają po unijne dotacje. Jednym z nich jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”, które pozyskało unijne wsparcie w kwocie blisko 25 tys. zł.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń”, której prezesem jest Justyna Sara - Hryncyszyn rozpoczyna realizację projektu grantowego pn. „Wkręć się w rower”. Na działanie to udało się zdobyć dofinansowanie w kwocie blisko 25 000. zł.

Projekt ma na celu aktywizację społeczności lokalnej oraz wzmocnienie kapitału społecznego w oparciu o lokalne zasoby przyrodnicze i kulturowe. W miejscowościach: Lubachów, Pszenno, Bystrzyca Dolna i Wiśniowa zakupione i zamontowane zostaną samoobsługowe stacje naprawy rowerów a w Grodziszczu powstanie strefa rowerzysty.

Realizacja projektu z pewnością przyczyni się do rozwoju oferty zajęć aktywizacyjnych i integracyjnych dla mieszkańców Gminy a efektem końcowym będzie rajd rowerowy skierowany do grup defaworyzowanych tj. młodzieży, osób starszych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych - podkreślają władze stowarzyszenia.

W ramach projektu grantowego „Wkręć się w rower” realizowane będzie przedsięwzięcie IV -Aktywna społeczność „Szlakiem Granitu”. Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu.

Wnioskowana kwota pomocy to 24 795,10 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group