Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 820
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Alkohol i bezdomność

Sobota, 15 stycznia 2022, 13:53
Autor: red
Świdnica: Alkohol i bezdomność
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 7 do 13 stycznia 2022 roku.

09.01.2022r. godz.4.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przystanku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Strażnicy zastali tam znaną z wcześniejszych interwencji osobę bezdomną. Mężczyzna był trzeźwy, funkcjonariusze zaproponowali mu udzielenie daleko idącej pomocy, jednak spotkali się z kategoryczną odmową. Bezdomny oddalił się z miejsca interwencji. Niestety w takich przypadkach umieszczenie w schronisku może nastąpić jedynie po wyrażeniu zgody przez taką osobę.

09.01.2021r. godz.15.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech chłopców, którzy weszli na tafle lodu na zalewie Witoszówka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Na widok zbliżającego się radiowozu cała trójka natychmiast zeszła z lodu i uciekła. Pomimo, że poziom wody w zalewie został obniżony to jednak takie zachowania są wyjątkowo niebezpieczne.

10.01.2022r. godz.14.30 – funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy przeprowadzili kontrolę w jednym z mieszkań przy ulicy Westerplatte pod kątem spalania odpadów. Kontrola nie była przypadkowa. Do komendy naszej jednostki wpłynęła skarga dotycząca spalania płyt meblowych i innych odpadów przez lokatorów wskazanego mieszkania. Wynik kontroli nie pozostawił żadnych wątpliwości. Lokator został ukarany mandatem karnym.

10.01.2022r. godz.19.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy fontannie w Rynku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że jest to doskonale znana funkcjonariuszom osoba bezdomna. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

11.01.2022r. godz.7.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawniku przy ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że jest to doskonale znana funkcjonariuszom osoba bezdomna. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

13.01.2022r. godz.16.55 – operator monitoringu wizyjnego zauważył na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego na tej poczekalni w dniu 7 stycznia. Wcześniej został zabezpieczony materiał z monitoringu, na którym sprawca dokonał kradzieży i na tej podstawie po upływie 6 dni został on rozpoznany przez operatora monitoringu. Sprawca został zatrzymany i trafił w ręce Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group